7. Koğuştaki Mucize filmi Fransa’da sükse yarattı

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği ve Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın başrollerini paylaştığı Türk yapımı dram filmi Fransa’da büyük başarı yarattı…

Güney Kore filminden uyarlanan 7. Koğuştaki Mucize Fransa’da büyük sükse yarattı.Ünlü şarkıcı DJ Snake Bu filmin karşısında 8 kez ağladım. Bu normal mi?” diyerek beğenisi dile getirdi.

“2 saat boyunca ağladım. Başından sonuna kadar, başım ağrıyıncaya kadar. Bugüne kadar çekilmiş en hüzünlü ve en etkileyici film. Kesinlikle kaçırmamalısınız”

 

“Biraz önce 7. Koğuştaki Mucize’yi izledim. O kadar etkilendim ki kızım olursa adını Ova koyacağım”

 

Sosyal medya kullanıcılarının yorumlarına birçok Fransız basın organı da katıldı. Huffingtonpost ve Elle gibi çok sayıda gazete ve dergi, filme övgüler yağdırdı.

“Bu filmin karşısında 8 kez ağladım. Bu normal mi?”

Le Parisien: Notumuz 5 üzerinden 1,5

Diğer yandan bütün yorumlar, filmi öven nitelikte değil. Film hakkında uzun bir inceleme yazısı kaleme alan Le Parisien, yaygın görüşün aksine bir fikir benimsediğini aktardı.

ilmin Güney Kore yapımı “Miracle in Cell No 7“nun yeniden çevrimi olduğunu hatırlatan gazete, başarısını ülkenin içinde bulunduğu duruma bağladı.

7. Koğuştaki Mucize‘nin “katharsis” etkisine sahip olduğunu belirten gazete, “Kurgudaki kişilerin yaşadığı travma hakkında üzülen seyirci böylelikle kendisininkini unutuyor” ifadelerini kullandı.

Uzun dramatik sahneleri, anahtar sahnelerdeki kemanı ve dini vurguları eleştiren Le Parisien, filme 5 üzerinden 1,5 puan verdiğini belirtti.