Ankara’da Koronavirüsün Biteceği Tam Tarih Açıklandı! Artık Maske ve Sosyal Mesafe Kavramları Olmayacak!

Koronavirüse karşı tam %90’ın üzerinde etkili aşıyı bulmayı başaran BioNTech şirketinin Türk CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs aşısıyla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı ve tüm Türkiye’yi ve özellikle Ankara’yı ilgilendiren oldukça önemli açıklamayı yaptı. Şahin’e göre koronavirüsün biteceği tarih netleşti! İşte detaylar…
 

 

 

 

Prof. Dr. Uğur Şahin’in açıklamaları altın niteliğinde önem taşıyor ve herkesin bilmesi gerekiyor! Bunun için noktası noktasına okunmasında fayda var. İşte koronavirüsün biteceği o ay!

 

 

 

 

BioNTech ve Pfizer firmaları, geçen hafta gerçekleştirilen testlerdeki ilk analizlerin aşının koronavirüse yakalanma oranını tam %90’dan daha fazla önlediğini iletmiş ve tüm Dünya’yı çalkalamıştı. Testlere gönüllü olarak katılan kişi sayısının 43.000 civarında olduğunu açıklayan firmalar, her gönüllüye üç hafta yani 21 gün arayla toplam iki doz aşı yapıldığını ifade etmişti. BioNTech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, bu açıklamaların sonrasında çok önemli açıklamalar altına imzasını attı

 

 

 

 

Bir programa katılan Şahin, aşının hastalığın bulaşma oranını azaltacağına ve aşı vurulan bir kişideki belirtilerin gelişmesini engelleyeceğine son derece inandığını aktardı ve kendisinin böyle yüksek etkili bir aşıyla belki %90 değil de, %50 oranında bulaş oranının azalacağını açıkladı.
 

 

 

 

Prof. Dr. Uğur Şahin, aşının etkisinin yaz aylarında çok yoğun bir şekilde görüleceğini ve hayatın gelecek kış itibarıyla artık normale döneceğini belirtti. Yani 2021 yılı Kasım ayında artık maske – mesafe vs. gibi kavramlar ortadan kalkacak ve Dünya normale dönecek.
 

 

 

 

Daha büyük etkinin git gide artarak sonraları görüleceğini ileten Şahin, enfeksiyon oranlarının düşmesiyle yaz aylarının da kendilerine yardımcı olacağını söyledi. Şahin, tüm aşılama programlarının gelecek sonbahar aylarından önce bitirilmesinin bu tarihlerin geçerli olması için oldukça önemli olduğunu da anlattı ve gençlerle ilgili tarihi önem taşıyan o açıklamasını da yaparak cümlelerini noktaladı!

 

 

 

 

Şahin, aşının ileri yaştakilerde gençlerdeki kadar etkili olup olmadığı sorulduğunda, bu konuda gelecek 3 hafta içinde çok daha iyi bir fikir sahibi olmayı beklediklerinin altını çizdi. Prof. Şahin, aşının 2.dozunun vurulmasından sonra bağışıklığın ne kadar süreceğinin ise bilinmediğini, fakat bağışıklığın 1 yıl içerisinde düşmesi durumunda ek bir aşı yapmanın çok da zor bir durum olmaması gerektiğini belirtti.