Gaziantep baklavasının övüldüğü Netflix filmi izlenme rekorları kırıyor!

haberflix.com / Detay –  Kadrosunda Charlize Theron, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts ve Marwan Kenzari gibi isimlerin yer aldığı Old Guard filmi kısa bir süre önce Netflix üzerinden yayınlanmıştı.

Filmde yediği Türk baklavasıyla dikkat çeken Charlize Theron, Old Guard’ın ülkemizde de yoğun ilgi görmesine neden olmuştu.

Türk baklavasının övüldüğü Netflix filmi izlenme rekorları kırıyor!

Görünen o ki Old Guard sadece Türkiye’de ilgi odağı olmamış. Zira Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre Old Guard izlenme rekorları kırarak ilk 4 haftasında en çok izlenen film olmuş.

 

 

 

 

 

 

 

İilk 4 haftasında 72 milyon izlenmeye ulaşarak Netflix’in beklentilerini karşılayan yapımın devamının gelmesine artık garanti gözüyle bakılıyor. Şimdiden Netflix’te ilk 10 içerisindeki yerini garantileyen Old Guard muhtemelen Extraction’ı tahtından ederek en çok izlenen film olmayı başaracaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Filmin yönetmeni Prince-Bythewood daha önce yaptığı bir açıklamada Old Guard’ı üçleme yapma isteğinden bahsetmişti. Zaten ilk filmin sonu da ikinci filme göz kırpar nitelikteydi. Elbette ikinci filmde de Türk baklavası ile ilgili bir sahne olur mu bilinmez lakin oyuncu Charlize Theron’un baklavayı çok sevdiği kesin diyebiliriz.

Bir süre önce kendisine baklavasıyla ön plana çıkan şehirlerimizde resmi davetler de gönderilmişti. Theron’un bu davetlere icabet edip etmeyeceği ise şimdilik netlik kazanmış değil.