General Mobile çıldırdı! 48 MP kameralı telefonu GM 21 Pro geliyor!

Akıllı telefon pazarında Türkiye’de lider konumunda yer alan General Mobile’n yenilikçi hamlelerine bir yenisi daha eklenmek üzere. Yerli teknoloji devi General Mobile GM 21 Pro’nun özelliklerini ve fiyatını açıkladı. Kamera ve ekran çözünürlüğü ilk göze çarpan özelliklerden olan telefona dair birçok yenilikler barınıyor.

Hali hazırda pek çok isim orta segment modellerinde 48MP’lik kameralar kullanmaya başlamış durumda. Yerli şirket yeni hamlesi General Mobile GM 21 Pro ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Özellikleri

Ekran boyutu, 6.67 inç olan telefonun dahili depolaması 128 GB. Belleği 6 GB ram olarak tüketicinin karşısına çıkıyor. Batarya kapasitesi 5000 mAh, hat sayısı ise çift olarak açıklandı. 5G özelliği olmayan telefonun 4.5G desteği bulunmakta. Marka tarafından açıklanan bilgiye göre suya dayanıklılığı bulunmuyor.

Güvenlik ve yüz tarama

Telefonun güvenlik olarak parmak izi ve yüz tarama özelliği bulunuyor.

Teknik olarak: CPU Frekansı 2.05 GHz olurken, CPU çekirdeği 8 çekirdek olarak açıklandı. Kamera çözünürlüğü ise 48 MB olarak açıklanırken, , ekran çözünürlüğü:1080×2400 (FHD+) olarak yayınlandı. Kamera “yapay zeka” desteklidir.

Fiyatı

General Mobile GM 21 Pro, Türkiye’de 2.799 TL’den satışa sunulacaktır.