Etiket: karar

RTÜK'ten Netflix Açıklaması: Alınan Karar Çok Yerinde

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Netflix'in Türkiye'ye ofis açma kararını değerlendirdi. Kararın çok yerinde olduğunu söyleyen İbrahim Uslu, Spotify, Amazon Prime Video, Mubi ve Deezer gibi platformları da Türkiye'de ofis açmaya davet etti.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal karar: Müşteriyle samimi olan tazminatsız kovulacak

Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, verdiği kararla; ‘Doğruluk ve bağlılıkla bağdaşmadığı’ gerekçesiyle müşteriyle samimi olan işçinin tazminatsız şekilde işten çıkarılmasının önünü açtı.

İstanbul’da ”Açık giyindin” tartışması mahkemeye taşındı

İstanbul'da Maçka Parkı'nda güvenlik görevlisinin "kıyafeti açık olduğu gerekçesi" ile tartıştığı genç kız mahkemelik oldu. Güvenlik görevlisinin 2 yıla kadar, genç kızın 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

Hürriyet yazarı Selvi, Danıştay’ın ”henüz” açıklamadığı kararı açıkladı!

AK Parti iktidarına olan yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Danıştay 10. Dairesi'nin Ayasofya'nın ibadete açılması yönünde karar aldığını iddia etti.

20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstüne güzel haber!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldığı bir televizyon programında “65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler için Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bazı güzel haberleri olabilir” dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi. Programda “65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler için sokağa çıkma yasağında bir esneme olabilir mi?” sorusuna Kalın “Cumhurbaşkanımızın şöyle bir talimatı oldu. Bilim Kurulu’nun kanaati çerçevesinde de bu konuda bir karar alalım.‘ dedi. Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda da bazı güzel haberleri olabilir.” şeklinde cevap verdi. Kalın, 24 TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Tarabya’daki Huber Köşkü’nde ... Devamını Oku

İsa peygamberin eşcinsel olarak tasvir edildiği film

"İsa'nın İlk Baştan Çıkarılışı" (The First Temptation of Christ) adlı film, ülkedeki muhafazakar Hristiyanları kızdırmıştı. Hakim Benedicto Abicai sonucunda "İfade özgürlüğü mutlak değildir" dedi ve Netflix'ten filmi, Yüksek Mahkeme sonucunı verene kadar kaldırmasını talep etmişti. Abicai kararın bir üst mahkeme tarafından değerlendirilene kadar ülkedeki öfkeyi dindireceğini de eklemişti.