reklamlar

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası İhtiyaç, Konut Ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! İşte O Değişiklikler…

reklamlar
reklamlar

Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bank ikinci el konut kredisi ile değişikliğe gitti ve ikinci el konut kredisinde yapılan değişiklik 0,74’den 0,79’a yükseltildi. Başvurular devam ederken konut kredisi faiz oranları ile başvuru şartları ne derece değiştiği merak ediliyor. Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası hem 0 hem de ikinci el konut kredisi faiz oranlarında ne gibi değişiklikler yaptı? 12 ay geri ödemesiz olan sıfır ve ikinci el konut kredilerinde, tatil, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ne durumda? Tatil, ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri ile ilgili güncellenen detaylar…

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi önemli 3 kamu bankası ikinci el konut kredisi faiz oranında değişiklik yaptı. Temmuz ayı itibarıyla avantajlı konut kredisi paketi sona erdi. Devlet bankaları arasında Halkbank, Vakıf bankası ve Ziraat Bankası başlatmış oldukları sıfır araçlar için yüzde 0.49 taşıt kredisi faiz oranı ile kredi veriyordu. Ancak araba markalarının araç fiyatlarına zam yapmasını sebep göstererek bu kredi desteğini iptal etti. İkinci el konut kredisi faiz oranları ise yüzde 0,74’ten 0.79 seviyesine yükseldi. Yeni faiz oranı ve kredi hesaplamaları…

Avantajlı Konut Kredisi Güncellendi!

İkinci el konut kredisi yenilendi ve faiz oranı 0.74 oranında 0.79’a çıkarıldı. İlk olarak 180 ay olan vade oranı 120 aya düşürüldü. Haziran ayı başında kampanyada 12 ay ödemesiz dönem hakkında sonlandırıldı. Sıfır konut kredisi için 0.64 faiz oranı ve 180 ay hakkı devam ediyor. Sıfır konut kredisinde herhangi bir değişiklik yaşanmıyor ve özellikle İstanbul, Ankara, İzmir’de 750 bin TL’ye kadar kredi verilirken diğer şehirler için 500 bin TL kredi kullanılabiliyor.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Kullanılır?

İhtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırması yaptığımız zaman karşımıza 0.75 oranı ile en düşük kredi faizini Şekerbank veriyor. En uygun taşıt kredisini ise faiz oranları arasında karşılaştırma yapıldığında 0.82 ile Halkbank, ING, Ziraat Bankası, Vakıf Bank tarafından yapılan Kredi paketleri ön plana çıkıyor.

Konut Kredileri Güncel Faiz Oranları

Sıfır veya ikinci el konut alımında düşük finansman seçeneği ve 12 aya kadar ödemesiz dönem ile 15 yıla varan vade konut imkanı sağlanıyor. Bu imkandan yararlanabilecekler arasında başta İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alıyor. 750 bin TL’ye kadar diğer şehirlerde 500 bin TL’ye kadar destek verilebilecek. % 10’dan başlayan düşük peşinat oranı ve 12 ay ödemesiz dönem 180 ay vade ile aylık yüzde 0.64 kredi faiz oranı ev sahibi olunabilecek. İkinci el konutlarda 12 ay ödemesiz dönem olanağı sağlanırken 15 yıl vade ve anlık yüzde 0.74 faiz oranı ile konut sahibi olunması sağlanacak.

 

reklamlar
reklamlar
Leave a Comment
reklamlar