reklamlar

‘Hızlı ve Öfkeli 9’ Koronavirüs Nedeniyle Bir Yıl Ertelendi

reklamlar
reklamlar

“Fast 9”, sinemalarda vizyona girme tarihini bir yıl geriye çekti.

“Fast & Furious” serisinin arkasındaki şirket olan Universal Studios, hızlı gelişen koronavirüsün küresel ekonomi ve dağıtım manzarası üzerindeki etkisi nedeniyle kararı verdi . Virüsün en çok etkilendiği İtalya, Güney Kore ve Çin’de tiyatrolar kapalı kalıyor. Salgın yayılmaya devam ederken ABD’de bazı tiyatroların kapanacağına dair artan bir his var. “Fast 9” artık küresel olarak Nisan 2021’de ve ABD’de 2 Nisan’da açılacak.

 

Vin Diesel duyuruyu sosyal medyada yaptı. “Destanımızın bir sonraki bölümü için sahip olduğunuz tüm sevgiyi ve beklentiyi hissediyoruz” diye yazdı. Bu nedenle, filmin çıkış tarihini değiştirmemiz gerektiğini size bildirmek özellikle zor. Bu Mayıs ayında filmi dünyanın her yerinden tüm hayranlarımızın görmesinin mümkün olmayacağı anlaşıldı. ”

 

Diesel, “Biraz daha beklemek zorunda kalmanın hayal kırıklığı olduğunu bilsek de, bu hamle herkesin güvenliğini ön planda tutuyor,” diye ekledi Diesel.

Birçok yüksek profilli sürüm, bulaşma oranı arttıkça yayın tarihlerini değiştirdi. “A Quiet Place Part II” Mart’ta prömiyer yapmamayı seçti ve James Bond macerası “Ölmek İçin Zaman Yok” Nisan’dan Kasım’a taşındı. Bu hareketlerin bir bedeli var. Genellikle on milyonlarca dolarlık kayıp pazarlama geliri vardır.

“Hızlı ve Öfkeli” filmleri 200 milyon doları aşan bütçeler taşıyor ve hızlı arabaları ve çılgın dublörleriyle uluslararası izleyicilerle iyi oynayacak şekilde tasarlandı. Önceki üç filmin yaklaşık% 75’i yurtdışından geldi. Universal bu kadar çok tiyatro kapalıyken kar edemeyeceğine inanıyordu.

“Fast 9” 22 Mayıs 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girecek. Hareket, sinema salonları için bir darbe. “Hızlı ve Öfkeli” devam filmleri yılın en çok hasılat yapan filmleri arasında yer alır ve çıkış tarihi değişimi, Anma Günü hafta sonunu yıldız cazibe merkezlerinden biri olmadan bırakır.

 

Fast and Furious 9 Uzayda Geçecek

Fast and Furious 9, uzayda bir sahneye sahip olacak. Hızlı ve Öfkeli serinin yıldızlarından Michelle Rodriguez de bu bilgiyi doğruladı.

Bir zamanlar yasa dışı sokak yarışlarıyla ilgili olan Hızlı ve Öfkeli serisi yeni filminde uzaya çıkacak. Resmi adı F9 olan Fast and Furious 9, filmi hobi olarak dünyayı kurtaran araba yarışçılarımızın maceralarını anlatmaya devam edecek. Geçtiğimiz seneki Hobbs and Shaw’ın yapay zekâlı motosikletleri ve sibernetikleriyle seri iyice bilimkurgu türüne kaymıştı. Şimdi de son cephe fethedilecek, dünyanın kaderi uzayda kurtarılacak.

2021’e ertelenen filmden hâlihazırda pek çok şaşırtıcı bilgi öğrendik. Serinin üçüncü filmi Tokyo Drift’te ekibe katılan ve ölen Han karakteri geri dönecek. Daha önce Han’ı ikisi geçmişte geçen üç filmde izlemiştik. Karakterlerini ölümden döndürmeye yabancı olmayan seri ikinci seferde ne yapacak merakla bekliyoruz. Ayrıca ekibin ve ailenin lideri Dominic Toretto’nun bir kardeşi olduğunu öğrendik. Hem de John Cena canlandıracak.

Fast and Furious 9 Oyuncusu: “Uzayı kimsenin bilmemesi gerekiyordu.”

Seride Lettie karakterini canlandıran Michelle Rodriguez uzay dedikoduları kendisine sorulduğunda kaçamak da olsa bir cevapla haberleri doğruladı.

“Hadi ya, nasıl öğrendiniz? Ne oluyor görüyorsunuz değil mi? Kamera arkasındaki insanlar konuşmaya başlıyor. Bir film yayınlanmayınca böyle şeyler ortaya çıkıveriyor işte. Bunun bilinmemesi lazımdı. Yani en azından ben uzaya gidecek kadar şanslı değildim ama bir kadın yazar getirdik ve çok sevgi gösterdik bu film için. Justin Lin’e teşekkür etmek gerek. Bu filmde kızlara biraz daha odaklanabildik. Bunun film çıktığında da belli olacağından umutluyum.”

 

 

Rodriguez’in açıklamaları bütün ekibin uzaya gitmeyeceğini gösteriyor. Muhtemelen Dominic’i göreceğizdir, belki de yeni ortaya çıkan kardeşi Jacob veya ölümden dönmesinin üstün uzay teknolojisiyle alakası olma ihtimali olan Han’ı da uzayda görürüz. Henüz hiçbir şey kesin değil. Filmin yayınlanmasından önce daha fazla sızıntı olup olmadığına göre yeni haberleri paylaşacağız.

İlk dört filmiyle sokak yarışlarına odaklanan, beşinci filmde Dwayne Johnson’un Luke Hobbs olarak ekibe katılmasıyla dünya kurtarmalı aksiyona dönen Fast and Furious serisi odağını gittikçe aksiyon bilimkurgu türüne kaydırıyor. İlk filmlerden sadece Dominic’in mottosu “hayatı çeyrek millerle yaşamak”, Korona birası ve aileye olan sarsılmaz sevgi kalsa da F9 yine sinema severlerin aksiyon ihtiyacını bol bol karşılayacak gibi duruyor. Filmin yayın tarihi 2 Nisan 2021.

Fast and Furious serisinin gidişatından memnun musunuz? Uzay fikri nasıl geliyor? Yorum’da tartışalım.

 

 

reklamlar
reklamlar
Leave a Comment
reklamlar