Instagram Hikayeleri, DM’ye teşvik edecek

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıları için yeni özellikleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak canlı yayında bağış toplama özelliğini getiren şirket, kullanıcıları memnun edebilmek için farklı çalışmalar yürütüyor. Gizlilik ve güvenlik konularında uzun zamandır çalışmalar yürüten Instagram, şimdilerde yeni bir DM Me çıkartması üzerinde çalışıyor.

Yeni özelliğin tam olarak ne zaman kullanılacağı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Instagram DM Me çıkartması üzerinde çalışıyor

Ters mühendis Jane Manchun Wong, firmaların geliştirmekte olduğu yeni özellikleri takip ediyor. Wong, daha öncesinde WhatsApp gruplarındaki açığı ortaya çıkarmasıyla gündeme gelmişti. Kullanıcının attığı bir Twitter gönderisi ile birlikte, Instagram’ın yeni özelliği DM Me çıkartması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni DM Me çıkartması ile birlikte, hikaye paylaşımları daha renkli bir hal alacak. İnteraktif çıkartma ile birlikte, insanları özel mesaja direkt davet edebileceksiniz. Instagram, platformu canlı tutabilmek için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Çıkartmanın detaylı olarak nasıl çalıştığını, kullanıma sunulduktan sonra görebileceğiz.

Dün itibariyle tanıtılan, canlı yayınlarda bağış toplama özelliği de kullanıma sunulmuş durumda. Burada toplanan bağışlar, kazanç amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanacak. Kullanıcılar, bağışlanacak kurumu kendileri seçebiliyor. Ancak bu özellik, şimdilik Amerika ve İngiltere üzerinde kullanılabiliyor.

Instagram’ın yeni çıkartmasının ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak ortaya çıkan görsellere göre, fazla beklemek zorunda kalmayacağız.

Siz yeni Instagram DM Me çıkartması hakkında ne düşünüyorsunuz?