Ekrem İmamoğlu

Kulisleri sallayan iddia! İşler karışıyor..

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Cumhurbaşkanı adayı olması istenmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni planını belirledi.

İmamoğlu, Akit TV muhabirini fena bozdu: Çalıştığın yer gazete değil, sana cevap vermem

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, işbaşına gelişinin 18'nci ayında yapılan toplantıda Akit gazetesinden bir muhabirin sorduğu soruyu geri çevirdi.

İmamoğlu’dan Sayıştay kararına tepki: Hizmetlerimiz sürecek

Sayıştay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine verilen ücretsiz kartları mevzuata aykırı buldu. 'Üstün kamu yararı'na vurgu yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Tüm hizmetler devam edecek" dedi

İmamoğlu’nun ”Anne Kart” uygulaması ”yetki Cumhurbaşkanı’nın” diyerek Sayıştay’a takıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden biri olan ve 100 bin annenin yararlandığı ''Anne Kart'' uygulaması Sayıştay tarafından ''yetki Cumhurbaşkanı'nın'' denilerek mevzuata aykırı bulundu.

AK Parti’nin inadı İstanbulluları ”kuyruk çilesi”ne mahkum etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), Halk Ekmek büfelerinin sayısını arttırma girişimi ikinci kez AK Parti'nin engeline takıldı.

İmamoğlu: İstanbul’da günlük defin sayısı 400’ün üstünde

İBB Başkanı İmamoğlu, bir ayı aşkın süredir 400’ün üstünde defin sayısını hiç düşüremediklerini ifade ederek, “Geçen yılın ortalamasına baktığınızda sadece bir ayda 5 bin 500- 6 bin daha fazla vefat demek İstanbul’da, Kasım ayı için söylüyorum” dedi.

İBB pandemi süreci boyunca İstanbullunun yanında

Pandemi sebebiyle hem ekonomik hem de psikolojik olarak zor günler geçiren İstanbullulara İBB; elini uzatmaya devam ediyor. İGDAŞ, İstanbul’da pandemi hastanesi olan tüm özel hastanelerin faturaları erteleyecek. Bu uygulama daha sonra tüm özel hastaneler için geçerli olacak. İSKİ de faaliyeti duran işyerlerinin ödenmemiş alacakların tahsilatını 3 ay erteleyecek ve ‘Askıda Fatura’ kampanyasına devam edilecek.

İmamoğlu ile Bilal Göregen arasında güldüren diyalog

Bundan 10 yıl önce katıldığı bir yetenek programıyla tanınan Bilal Göregen ile Ekrem İmamoğlu arasındaki diyalog izleyenleri güldürdü.

İşte İBB’deki vurgun: Paraları ödenen işler ortada yok

İBB yönetiminin yargıya taşıdığı AK Parti dönemine ilişkin ilk büyük yolsuzluk dosyasında web sitesi ve organizasyon işi için yapılan ödemelerle ilgili Teftiş Kurulu raporunda çarpıcı detaylar yer aldı.

İmamoğlu: Yol göstericim Atatürk’ün vatandaşı dinleyen fotoğrafı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, SODEV Yerel Yönetimler Okulu’nun 'Yerel Yönetimlerde Katılımcı Mekanizmalar ve Süreçler' konulu kapanış dersini verdi. İmamoğlu, konuşmasında yol göstericisinin, Atatürk’ün bir vatandaşı dinlerken görüldüğü fotoğraf olduğunu belirtti.

İşte İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Daire Başkanlığı İstanbul’da son 24 saatte 201 kişi bulaşıcı hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

İmamoğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt

Ekrem İmamoğlu, koronavirüs kaynaklı gerçek ölüm sayılarını açıkladığı için kendisini hedef gösteren Bahçeli için açıklamada bulundu...

Sözcü yazarından flaş iddia: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden alınacak mı?

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan ‘Kanal İstanbul’ soruşturması üzerinden ‘Aşama aşama İmamoğlu’nu görevden alma yollarına taş döşeniyor’ değerlendirmesini yaptı.

Ekrem İmamoğlu kötü haberi böyle verdi

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Demokrasi Meydanı'na konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Mart ayından 19 Kasım'a kadar sadece İstanbul'da bulaşıcı hastalıktan ölen toplam kişi sayısının 10 bin 681 olduğunu söyledi.

İBB’den uzaktan eğitime erişim desteği

İBB, İstanbul’un 21 ilçesinde hizmet veren 35 Belnet şubesi ile öğrencilere uzaktan eğitime erişimi imkanı sağlıyor.

İmamoğlu’ndan: İstanbul’da kontrol dışı bir süreç yaşanıyor, 2-3 haftalık kapanma şart

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Ben İstanbul adına konuşmak zorundayım” diyerek corona virüsü salgını ile ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu. İstanbul’da kontrol dışı bir süreç yaşandığını vurgulayan İmamoğlu “Bu iş mart-nisan-mayıs dönemindeki gibi değil. İstanbul’umuzun şu anki verilerine baktığımızda 2-3 haftalık kapanma şart” dedi.

Flaş iddia: Ekrem İmamoğlu CHP’den istifa edecek

Canı sıkılan, gündeme gelmek isteyenlere bir yenisi daha eklendi ve İstanbul belediye baikanı Ekrem İmamoğlu hakkında filaş bir iddia ortaya attı. İşte o iddia ve sahibi.

Kariye’nin mozaik ve freskleri beyaz perdeyle kapatıldı! Tartışma başladı

İSTANBUL’un Fatih ilçesinde bulunan Bizans döneminden kalma, Kariye fresklerinin üzeri beyaz perdeyle kapatıldı. Olay, Kariye'nin 'sanatsal değerini yok edecek vasıfsızlıkta' tartışmalarına neden oldu.

İBB’nin Kanal İstanbul anketinin sonuçları belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kanal İstanbul anketinin sonuçları belli oldu. Vatandaşların büyük çoğunluğu Kanal İstanbul Projesi'ne karşı olduklarını ifade etti.

Anne Kart başvuru ekranı İBB kaç güne Anne Kart alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan annelere ücretsiz ulaşım sağladığı Anne kart nasıl ve nereden alınır soruları merak ediliyor. İBB adresinden başvuru yapılan Anne Kart için 10 lira ödemeniz ve online başvuru sayfası hazırlamanız yeterli.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Sancaktepe’de istihdam ofisi açtı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Küçükçekmece, Şişli ve Kartal’ın ardından dördüncü istihdam ofisini Sancaktepe’de açtı.

‘Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı’ ile ilgili dikkat çeken anket sonucu

'Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı kim olacak?' sorusuyla ilgili paylaşılan anket sonuçları dikkat çekti. Gazeteci Deniz Zeyrek'in aktardığı sonuçlarda Mansur Yavaş'ın isminin öne çıktığı görüldü.

Adalar’da elektrikli araçların test sürüşleri başladı!

haberflix.com / Detay – ADALAR'da atlı faytonların yerine kullanılacak elektrikli araçların test sürüşleri başladı. Sürüşler İBB yetkilileri tarafından yapılırken Ada sakinleri de araçlar için duba ile ayrılan kısımdan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Semiha Teyze’nin feryadını İBB başkanı İmamoğlu duydu

SÖZCÜ'nün gündeme getirdiği işsiz Semiha Kavasoğlu'nun verdiği yaşam savaşına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, duyarsız kalmadı. Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın verdiği sözü Ekrem İmamoğlu yerine getirdi. İmamoğlu'nun verdiği talimat üzerine İBB ekipleri harekete geçti.

Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbullulara açık davet

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Kanal İstanbul' Projesi ile ilgili tüm İstanbulları itiraz etmeye davet etti. İmamoğlu, "Tüm İstanbulluları askıya çıkan Kanal İstanbul planlarına itiraz etmeye davet ediyorum" dedi.

İmamoğlu’ndan Ayasofya için yeni açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına yönelik bir soru üzerine, "Hayırlısı olsun." yanıtını verdi.

İmamoğlu’nun seçim döneminde tartıştığı esnaf bakın ne meslek sahibi oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim döneminde tartıştığı esnaf bakın ne meslek sahibi oldu.....O genç esnafın mesleği hakkında ki açıklamayı Ekrem İmam oğlu açıkladı.... O genç esnaf daha önce AKP reklamında oynamıştı...

Ekrem İmamoğlu: ”Öyle saldırı biçimleriyle karşılaştım ki…”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı Youtube programında, "O kadar aklınıza gelmeyecek saldırı girişimleriyle karşılaştım ki bazılarını anlatmaktan utanıyorum" dedi.

Kadıköy’ün yenilenen yüzü İstabul Kitapçısı’nda anlamlı tanıtım

Kadıköy İskelesi’nin üst katında bulunan İstanbul Kitapçısı, İBB iştiraki Kültür A.Ş.’nin yayına hazırladığı “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı.

”Harcanacak bir kuruş varsa yeri depremdir, kanal safsatası değil”

İBB'nin “Risk Analiz Çalışması Hızlı Tarama Yöntemleri Projesi”nin tanıtım toplantısında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Gündemi bulandırmanın, gündemi başka bir yöne çekmenin bir anlamı yoktur. Bu şehre harcanacak bir kuruş var ise, kredi bulunmuşsa, bulunacaksa harcanacağı şey bellidir; deprem. Kanal safsatası değildir." dedi