Eğitim

eğitim haberleri, güncel eğitim, günceleğitim, öğretmen haber, eğitim haber, eğitimhane, meb haber, meb personel haberleri, morpa kampüse giriş, e-okul, eba giriş

İstanbulkart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi 15 Ocak’tan itibaren zorunlu hale gelecek. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs önlemleri kapsamında, HES kodu ile eşleştirme yapmayan İstanbulkart sahipleri kartlarını 15 Ocak’tan itibaren kullanamayacaklar.

İhracat ne demek İhracat gelen mi giden mi demek

İhracat bir malın yabancı ülkelere döviz karşılığı yapılan satışıdır. Bir malın uluslararası pazarda rekabet gücü döviz kuruyla da doğrudan ilgilidir. Döviz kurunun düşmesi, yani yerli paranın yabancı para karşısında değer kazanması, söz konusu malı uluslararası pazarda daha pahalı hale getireceğinden malın rekabet gücünü azaltır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uzaktan eğitimle ilgili yeni açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzatıldığını açıkladı. Eğitim öğretimde ikinci dönem 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM'de yaptığı konuşmada yüz yüze eğitimle ilgili açıklamada bulundu. Selçuk 'Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz.' dedi.

Zoom Arka Planınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Zoom'da sanal bir arka plan kullanabilmeniz, bu iletişim uygulamasının en havalı özelliklerinden biridir. Aramalarınız ve konferanslarınız için tropikal bir arka plana geçiş, Zoom'un işlevselliğini geliştirmez. Ancak kesinlikle kullanıcı deneyiminizi daha güzel hale getirebilir.

Zoom Çağrısı Sırasında Video Kameranızı Kapatma

Bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanıyor olsanız da, kameranız ve mikrofonunuz açıkken bir Zoom aramasına katılmak, hemen hemen verilir. Toplantıya hazır değilseniz veya ara vermeniz gerekiyorsa, kamerayı kapatmak iyi bir fikirdir. Ayrıca kapalı olarak bir görüşmeye katılmak isteyebilirsiniz. Sonuçta, hazır olduğunuzda her zaman yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Zoom Hata Kodu 5003 Hatası Çözümleri | 100% Çözüm

5003 hata kodunu görürseniz, bu, Zoom sunucularıyla bağlantı kurmada bir sorun olduğu anlamına gelir. Bunun olmasının birkaç nedeni olabilir. Bu bir güvenlik duvarı sorunu, bir virüsten koruma yazılımı bloğu olabilir veya bozuk bir kablosuz sürücünüz olabilir. Bu yazıda, bu sorunları nasıl çözeceğinizi açıklayacağız. Ağ Güvenlik Duvarı veya Proxy Zoom’a bağlanmaya çalışıyorsanız, ancak güvenlik duvarı veya proxy’si olan bir ağ üzerindeyseniz, ekranınızda 5003 hata kodunu görebilirsiniz. Bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı bir üniversitede veya ağ erişim kısıtlamaları olan başka bir kuruluşta kullanıyorsanız bu olabilir. Bu durumda, güvenlik duvarı ve proxy ayarlarını kontrol edebilmeleri için ağ yöneticisine başvurmalısınız. Ağ güvenlik duvarını yapılandırmanız gerekirse, Zoom’un web sayfalarında görüntüleyebileceğiniz bir ... Devamını Oku

Seçtiğiniz Ağaç Sizin iç Dünyanızı Ortaya Çıkaracak

Size içdünyanız ve kişiliğiniz hakkında bazı ipuçları verecek olan göstergebilimsel test gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken aşağıdaki agaçlara şöyle bir göz gezdirdikten sonra fazla vakit harcamadan hangisinin altında oturmaktan daha çok keyif alacağınızı düşünmek. Ağaçlara bakmak için 15 saniyeden daha fazla süre harcamayın. Vereceğiniz kararın ani olması gerekmekte. Hazırsanız aşağıdaki tablodan ağaçları incelemeye başlayın;

Ağız çalkalama suyunu koltuk altınıza sürerseniz etkisine inanılmaz!

Günlük hayatta kullandığımız bakım ürünleri ya da yediğimiz besinler aslında farklı alanlarda da kullanılabiliyor. Ağız çalkalama suyu da farklı alanlarda kullanabileceğimiz bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Ağız ve diş sağlığımızı korumak için kullandığımız ağız çalkalama suyu aslında birçok alan işimize yarıyor. Peki ağız çalkalama suyunu başka hangi alanlarda kullanabiliriz? İşte sizi şaşırtıp yok artık demenize neden olacak birbirinden ilginç bilgiler…

Birinin Yalan Söylediğini Anlamanın 7 İşareti

İnsanlar yalan söylediklerinde belli psikolojik durumlar yaşarlar. Yalan doğal bir durum değildir. Çoğu insan bu durumla başa çıkamaz ve yalan söylediğini bir şekilde belli eder. Fakat bazı insanlar bu konuda daha ustalaşmışlardır. İşte bu yalancıları yakalamak için 7 psikolojik işaret.

Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

Nazar olup olmadığını anlamak için çok sayıda belirti bulunur. Bu nazar belirtilerini şu biçimde sıralamak mümkündür ama öncesinde nazarın dinimizce de çokça anlatıldığı ve asla batıl bir şey olmadığını da unutmayın. Nazar vardır ve nazara önem alınması şarttır.

Helal Süt Emmiş Binlerce Erkeğin Evlenmek İstediği 20 Kadın Özelliği

Bilirsiniz toplumumuzda insanları sınıflandırma çok yaygın bir şeydir. Ve ne yazık ki bu sınıflandırmalara en çok maruz kalan kişiler kadınlardır. Kadınlar için olan en genel sınıflandırmayı elbette siz de bilirsiniz: Evlenilecek kadın vs. Eğlenilecek kadın.

Telefon İle Tuvalete Girenler Yandı.

Günümüzde hiç yanımızdan ayırmadığımız telefonları tuvalete girerken de yanımızda sürüklüyoruz. Farkedemediğimiz şey ise telefonlarımız tuvaletteki bütün mikropları üzerinde toplayıp, daha sonra elimize, yüzümüze hatta ağzımıza taşınmasına sebep oluyor.