Ekonomi

Son dakika ekonomi haberleri, altın, borsa, dolar ve euro fiyatları, piyasalarda yaşanan gelişmeler ekonomi sayfalarında.

801 TL ÖDEME YAPILIYOR TC KİMLİK İLE BAŞVURUN HEMEN HESABINIZA GELSİN

801 TL ÖDEME YAPILIYOR TC KİMLİK İLE BAŞVURUN HEMEN HESABINIZA GELSİN Sosyal Güvenlik Kurumu dar gelirli bireylerin, pandemi sürecinden ekonomik krizden negatif olarak etkilenmemesi için…

2021 Yılında 1000 TL Pandemi Yardımı Alamayanlar için Müjde Geliyor! E-Devlet Pandemi Yardımları Genişleyecek

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Devlet tarafından verilen 1000 TL Pandemi yardımı alamayanlar için fırsat doğdu! 2021 yılı Ocak ayı itibariyle 3. faz 1000 TL PAndemi sosyal yardımları hızla devam ediyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda belirtildiği üzere 3. faz 1000 tl pandemi yardımları peyderpey sürdürülüyor. Bu çerçevede henüz 1000 TL Pandemi yardımı alamayan aileler de bu yardımdan yararlanabiliyor. Ayrıca 3. faz 1000 TL Pandemi yardımının kapsamının genişletileceği de iddia ediliyor. Tüm detaylarıyla haberimizde sizler için hazırladık…

Memur maaşı zam tablosu 2021… Hangi memur ne kadar zam aldı? 2021

2020 Aralık ayına ait ve 2020 yıl sonuna ait enflasyon verilerinin TUİK tarafından açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşları belli oldu. Milyonlarca çalışanın Ocak ayı maaşlarına etki edecek, 2021 memur maaş oranları açıklandı. Açıklanan verilere göre en düşük memur maaşı 4 bin 500 lira oldu. Peki kim ne kadar maaş alıyor? 2021 uzmanlık ve derecelerine göre memur zammı karşılaştırmalı listesi haberimizde. İşte ünvanlarına göre 2021 memur maaşı zam tablosu...

2021 asgari ücret belli oldu! Asgari ücret net ne kadar oldu? İşte 2021 asgari ücret zammı!

Binlerce çalışanın beklediği 2021 yılı asgari ücret net rakamı son dakika haberi ile belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliği yaptığı toplantıda 2021 yılı asgari ücret miktarı 2 bin 825 TL olarak belirlendi. 2021 yılında asgari ücret zammı yüzde 21,56 oranında verildi.. İşte son dakika 2021 yılı asgari ücret zammı açıklaması...

Markete girince yumurta tezgahını fark edeceksiniz.

Korona virüs salgını ile birlikte fiyatı artan ürünler arasında yer alan yumurta ile ilgili yumurta üreticilerinden flaş bir açıklama geldi.

Bağ-Kur ve SSK’lının Yeni Yılda Alacağı Zam Miktarı Ne Olacak?

Peki 2021 emekli maaş zam oranları ne kadar? 2021’de emekli ne kadar maaş alacak? 2021 SSK ve Bağkur emekli maaşları ne kadar?

İhtiyaç Konut ve Araç Kredisi Faiz Oranları Değişti

İhtiyaç sahibi vatandaşlar bankaların 16 Aralık 2020 Çarşamba güncel kredi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Taşıt, konut ya da ihtiyaç kredisi çekerek koronavirüsten kaynaklanan sıkıntılarla birlikte bazı ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar bankaların son dakika haberlerine ulaşmaya çalışıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti BBVA,TEB, Akbank ve Halkbank ihtiyaç taşıt konut kredisi faiz oranları ne kadar?16 Aralık 2020 Çarşamba bankaların güncel kredi faiz oranları.

Sigortasız yaşlılara 1603 TL maaş

Türkiye gazetesi yazarlarından İsa Karakaş bugün köşesinde 'Sigortasız yaşlılara 1603 TL maaş' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Belirtilen Kanun teklifi TBMM’de yasalaşırsa 65 yaş aylığı, aylık 534 TL, üç aylık 1603 TL’ye çıkacak.

4000 TL Maaş ile İş Sahibi Olmak Hayal Değil İŞKUR Çalışma Başlattı İşte > Detaylar

KPSS şartı aranmadan iş sahibi olmak için İŞKUR yeni ilanlarını yayınladı. 4000 TL’ye varacak olan iş imkânları ile birçok vatandaş sitede arama yapmaya başladı. İşte detaylar..

Günlük 100 TL Almak İçin Başvurular Başlıyor İşte > Detaylar

KPSS şartında esneme getiren kurum pandemiyle beraber her alanda iş oluşturma konusunda organize çalışıyor. Yapılacak düzenleme ile beraber haftalık en fazla 65 saat işbaşı eğitim programları düzenlemeye başlayacak. Gün içinde en az 5 en fazla 8 saat çalıştırmayı planlayan kurum ayrıca ekstra ücret de ödeyecek. Günlük ve aylık desteklerle beraber 4000 TL ödeme yapılması gündemde. Bu sistem ile vatandaş direkt iş sahasına girmeden işbaşı eğitimlerle para kazanmaya başlayacak. Başvuru detayları da yavaş yavaş oluşmaya başladı. Sektörde olan her gelişmeyi eğitime dahil eden kurum eğitim bittikten sonra yeni bilgilerle donanmış insanlar oluşturmayı planlıyor. Bu fırsattan yararlanmak için ilk etapta İŞKUR’da kayıt ... Devamını Oku

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanvekili son dakika açıkladı: Gelir testi yaptıranların borcu silinecek!

Son dakika haber! Tam 4 milyon vatandaşı ilgilendiren Genel Sağlık Sigortası’nda dev bir adım atılıyor. 31 Mart 2021’e kadar gelir testi yaptırıp geliri asgari ücretin üçte birinin altında olanların bütün borçları silinecek. Primlerini devlet ödeyecek. GSS borçlarına ilişkin yapılandırma ile ilgili merak edilen soruları Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanvekili İsmail Yılmaz yanıtlarken kritik son tarihi de açıkladı. İşte GSS'de borcun silinip primi devletin ödeyeceği yeni sisteme dair ayrıntılar ve son dakika gelişmeleri...

İşsizlik yine çift hane! Eylül ayı işsizlik rakamları açıklandı

Türkiye İstatisik Kurumu Eylül dönemine ilişkin işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre Eylül döneminde işsizlik yüzde 12,7 olurken, TÜİK verilerine göre işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 550 bin kişi azalarak 4 milyon 16 bin kişi oldu.

Borcu olanlara indirim gelecek ve herkes rahatlayacak işte o açıklama…

Borcu olanlara indirim gelecek ve herkes rahatlayacak işte o açıklama… EMEKLİLİK İMKANI Buna ‘ihya’ (canlandırma) deniyor. Yani süreler yanmıyor. İhya talebinde bulunup bu dönemlere ait borçlar ödendiğinde hizmetten sayılıyor, ihya ile prim sayısı artıyor..

Pamuk eller cebe: Herkes, hergün, günde 6 TL ödeyecek!

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen 2021 Bütçesi'yle ilgili muhalefet dikkat çeken bir rakamı açıkladı. AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan bütçeye şerh koyan İYİ Parti, Türkiye'de her vatandaşın günde 6 TL ödemek zorunda olduğunu söyledi.

Devletten kiracılara kira yardımı! 1.150 TL kira ve 2.300 TL taşınma desteği müjdesi! E devlet kira başvuru ekranı açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşlara yapılan kira yardımları kapsamında kentsel dönüşüm kira yardımı da yer alıyordu. Devletin kira yardımları 2020 aramaları da arttı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kiracılara ödenen düzenli kira yardımları bulunurken yine bir kereye mahsus olmak üzere taşınma desteği yardımı da yapılıyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı nedir, kimlere verilir, devletin kira yardımı ne kadar, devletin kira ödemesi ne kadar, kiracılara devlet yardımı ve hibe para desteği var mı, pandemi ve korana virüs salgını nedeni ile kira desteği ve kira destek kredisi var mı?

Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

2021 Yılına ait asgari ücret toplantısının ilki bugün tamamlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, diğer toplantıların tarihini de duyurdu. Toplam 4 kez bir araya gelecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücret hakkında hangi kararlara vardı? İşte toplantıda konuşulanlar...

Özelde çalışanlara 100 bin lira nakit! Halkbank özel sektör kredi başvurusu

Halkbank tarafından özel sektör çalışanlarına ilişkin önemli bir kredi kampanyası duyuruldu. Maaşını Halkbank'tan alan özel sektör çalışanlarına 100 bin liraya kadar kredi verilecek ve 36 ay vade imkanı bulunacak.

İşte Elvan ve Ağbal’ın Albayrak’tan devraldığı 10 büyük sorun

İki yılda iki kur krizi yaşanınca ekonomi yönetimi tümden değişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Berat Albayrak'ın yerini alan Lütfi Elvan ile Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı'nda Murat Uysal'ın yerini alan Naci Ağbal'ı büyük sorunlar bekliyor.

Berat Albayrak’ın hastalığı ne? Hangi hastalık sebebiyle istifa etti?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın instagram hesabında yapılan istifa paylaşımı sonrası istifa edeceği iddia edildi. Peki Bakan Albayrak'ın istifa açıklamasında bahsedilen hastalığı ne? Berat Albayrak'ın hastalığı ne? Berat Albayrak hangi hastalık sebebiyle istifa etti? Berat Albayrak koronavirüse mi yakalandı? İşte detaylar...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal karar: Müşteriyle samimi olan tazminatsız kovulacak

Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, verdiği kararla; ‘Doğruluk ve bağlılıkla bağdaşmadığı’ gerekçesiyle müşteriyle samimi olan işçinin tazminatsız şekilde işten çıkarılmasının önünü açtı.

Turkcell 20 GB İnternet Hediye Veriyor, Bugün Akşam Başvurular Son!

Türkiye'de en çok müşteri sayısına sahip olan operatör olarak dikkat çeken Turkcell, abonelerine yönelik birbirinden farklı birçok kampanya sunmaya devam ediyor. Söz konusu kampanyalardan biri de; Turkcell Bedava İnternet, Turkcell ücretsiz internet olarak kendini gösteriyor. Günümüzde her geçen gün artış gösteren akıllı telefon kullanımı beraberinde İnternet kullanımlarının hat safhaya ulaşmış olması, abonelerin çok daha fazla İnternet ihtiyacı yaşamasına sebebiyet veriyor.

Bakanlık 1.451 TL Ödeme Müjdesi Verdi! Yaşlı, Hasta Engelli, Ev Hanımı İşçi Herkese Yardım Verilecek..!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine yardımlar devam ediyor. Eğitim, aile, sağlık, özel yardımlar, yaşlı ve engelli yardımı olarak verilen aylıklar ile ihtiyaç sahiplerine destek olunmaktadır.

Gümüş Fiyatlarında Son Durum..! Güncel Gram Gümüş Alış Satış Kaç TL..! Kapalıçarşı’da Anlık Fiyatlar

Altın fiyatları ile birlikte kıymetli metaller arasında yer alan gümüş fiyatları da merakla sorgulanmaktadır. Altın fiyatları bugün günü düşüşle kapattı. Bu kapsamda güncel alış ve satış fiyatlarını öğrenmek isteyenler "Gümüş fiyatları ne kadar?"

Borcu Olanlar Dikkat..! O Bankalar 100 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Veriyor..!

Günümüzde farklı bankalara borcu olan kişilere borç takas kredisi verilmektedir. Nakdi krediler olarak da bilinen borç kapama kredileri veren bankalar belirlenmiştir. Borç takas kredisi için başvurduğunuz banka sizden bazı belgeler talep etmektedir.

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası İhtiyaç, Konut Ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! İşte O Değişiklikler…

Kamu bankaları avantajlı konut kredisi paketini hayata geçirmiş, ikinci el konut ve faiz oranlarında değişikliğe gitmişti. İlk açıklanan ikinci el konut kredisi için vatandaşlar 0.74 faiz oranı ile 180 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyordu artık değişti. Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bank güncel faiz oranları haberimizde...

Acil Nakit İhtiyacı Olanlara Müjde..! Bankalar Anında İhtiyaç Kredisi Vermekte..! İNG, TEB, QNB, İş Bankası, Garanti Bankası, Tüketici Kredisi Faiz Oranları…

Bankalar sürekli yeni kampanyalar yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Kredi başvurusu yapacaksanız, bankaların koşullarına göre müşteri olmalısınız. İşte İNG, TEB, QNB, İş Bankası, Garanti Bankası, CEPTETEB ve Denizbank tüketici kredisi faiz oranları haberimizde...

Emeklilere faizsiz kredi Müjdesi! Bağ-Kur ve SGK Emeklilerine Faizsiz Ve Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emekliye faizsiz kredi kampanyası ağustos ayına girdiğimiz şu günlerde devam ediyor. Kampanyalar konusunda pek çok banka rekabet içine girmiş durumda. Faizsiz ve düşük faizli emekli İhtiyaç kredisin de rekabet devam ediyor. 100.000 TL’ye kadar limit bulunuyor. İşte konuya ilişkin detaylar haberimizde…

KPSS Şartsız Belediyelere 4 Bin TL Maaş ile Personel Alımı Yapılacak!

İŞKUR belediyeye alınacak personel ilanları yakından takip edilmekte. Belediyeler memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Haziran ayının son haftasına gelindiğinde İŞKUR belediye iş ilanları başvuru sayfası yoğun bir ilgi görmeye başladı.

Dolar Rekor Üstüne Rekor Kırdı! Uzmanlar sonbaharda zam gelecek sektörler açıkladı

Dolar/TL kuru, iş dünyasında endişeye yol açtı. İhracat için ilk bakışta avantaj gibi görünen gelişme, hammaddede dışa bağlı sektörlerde maliyetleri artırdı.

Müjde PTT’den Herkese 672 TL Para Yardımı Ödenecek! Hemen Başvuru Yapın

Yaşlılık aylığı zammı geldi mi, sorusu gündeme gelmeye başladı. Yılda iki kez yapılan yaşlılık aylığı zammı, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık gibi üçer aylık dönemler halinde, yani 65 yaşındaki maaşın 1500 lira olarak ödenmesi gündemde yer almaktadır.