Otomobil

Giresun’da yıkım ekibine saldıran 9 kişi tutuklandıhaberi

Edinilen bilgilere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan ihale ile Dereli ilçesinde yıkım faaliyetlerini gerçekleştiren şirkete ait iş makinesi operatörlerine önceki gün saldırı gerçekleştirildi.

3 kamu bankası, bazı otomobil markalarını kredi paketinden çıkardı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamada, "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür." denildi ve bu firmaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

Haber dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberdar olun!

Haberflix.com, Türkiye yayıncılık yapan bir haber sitesi ve her geçen gün de büyümesini devam ettiriyor. Bildiğiniz üzere bu kuruluşun ekibi olarak bizler de en güncel haberleri, son dakika haberlerini, haber ajanlarından ve son dakika yayınları sizlerle buluşturuyoruz. Birkaç gün önce de Haberflix.com, Google News yani Google Haberler için bir haber akışı oluşturdu. Hemen bu linkten de Haberflix.com Türkiye’nin Google Haberler sayfasına giderek bizleri oradan da takip edebilirsiniz. Bu sayede haber dünyasındaki en önemli gelişmeleri anında öğrenme imkanı elinizde bulunacak. Buna ek olarak “takip et” butonunun hemen yanında “paylaş” butonunu da görüyorsunuz. Haberflix.com Türkiye’yi seven arkadaşlarınızla içeriklerimizi paylaşmanızdan da memnuniyet duyarız. Tüm bunlara ek olarak Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarımız ... Devamını Oku

Virüs yedek lastiğe bile bulaştı

Salgın tehdidiyle birlikte otomotiv sektörünün de ilk verileri gelmeye başladı. Mart ayında iç pazarın 20 bin adet kayıpla kapandığı tahmin edilirken, yeni siparişlerin de azaldığı kaydedildi. Avrupa’da siparişler durdu. Bunun ilk örneği yüzde 10 gerileyen ihracat verileriyle ortaya çıktı. Üretim yok bazı distribütörlerin elinde 500’den az araç kaldı. Servis trafiğinin de nisanda yüzde 50’nin üzerinde azalması bekleniyor. Korona krizi otomotive de bulaştı. Tüm dünyayı etkisi altına alan kriz karşısında sektörün de eli ayağı deyim yerindeyse bağlandı. Birçok üretim tesisi dünyayla paralel olarak kapalı tutma sürelerini eşitledi. Üretim olmayında sanayide de kayıp büyüdü. Yeni siparişler azaldı, iç pazarlar daraldı. Özellikle en ... Devamını Oku

Yerli otomobilin bu özelliği animasyonla tanıtıldı!

Yerli otomobilin akıllı sürüş ve 'nesnelerin interneti' özelliği sosyal medyada paylaşılan bir animasyon üzerinden tanıtıldı.