Marvel Durmak Bilmiyor : The Defenders izle

Marvel, 2008′de Iron Man ile kendi sinematik evrenini yaratmaya başlamıştı. Daha sonra The Incredible Hulk, Captain America : The First Avenger ve Thor ile sinematik evrenini genişleten Marvel 2012 yılında The Avengers ile bir ilki gerçekleştirmiş ve birden fazla süper kahramanı aynı filmde barındırarak çok büyük bir başarı elde etmişti.

Hemen arkasından 2013 yılında ABC’de yayınlanan Agents Of S.H.I.E.L.D. ile sinematik evrenini diziler yoluyla genişletmeye başlayan Marvel yine ABC’de iki sezon süren Agent Carter’la dizisiyle Captain America : The First Avenger filminden tanıdığımız Peggy Carter ve Howard Starka mercek tutmuştu.

 

 

Ama asıl başarı şüphesiz Netflixte gerçekleşti. 2015 yılında Netflix’te yayınlanan Daredevil herkes tarafından çok sevildi. Başrollerde Charlie Fox, Deborah Ann Woll, Elden Henson ve Vincent D’Onofrionun oynadığı Daradevil gerek oyuncularının performansı gerekse çekim ve senaryosuyla oldukça iyi bir ilk sezon geçerdi. İkinci sezonda The Punisher ve Elektra karakterlerine de dizide yer veren Daredevil Netflixte yayınlanan Marvel dizileri arasında en sevileni.

 

 

Yine 2015 yılında Netflixte yayınlanan Jessica Jones da beğeni toplayınca Marvel 2016 yılında Luke Cage ve 2017 yılında Iron Fist ile sinematik evrenini genişletti. Ve şimdi Marvel daha önce yaptığı şeyi bir kez daha yaparak tüm bu karakterleri The Defenders’da toplayan Marvel bu yaz karşımıza yeni bir yapımla çıkacak. Şimdilik dizinin sadece bölümden oluşan sezon olarak yayınlanacağı. Sonraki sezonlar için henüz bir şey duyurulmuş değil.

Koruyuculardan kısacak bahsetmek gerekirse

Daredevil, gerçek adı Mathew Murdock’tur. Avukatlık yapmaktadır. Küçük yaşta yaşadığı bir kaza nedeniyle görme yetisini kaybetmiş ama radyoaktif maddeler diğer duyularının güçlenmesine sebep olmuştur. New Yorku başta Wilson Fisk olmak üzere çeşitli suçlulara ve tehlikelere karşı korumaktadır.

Jessica Jones, New York’ta dedektiflik yapmaktadır. İnsanüstü güçlere sahip olmasının yanı sıra uçabilmektedir. Kendisinin baş düşmanı David Tennant tarafından canlandırılan Killgravedir.

Luke Cage, gerçek adı Carl Lucas‘tır. Suçsuz olduğu halde hapse giren Luke Cage üzerinde yapılan deneyler yüzünden inanılmaz derecede güçlenmiştir. Kurşunun bile delip geçemediği bir bedene sahip olan Luke Cage karşımıza ilk olarak Jessica Jonesta çıkıyor.

Iron Fist, K’un Lun isimli bir imparatorluktan geliyor. Bu ismi ilk kez duyuyorsanız şaşırmayın, K’un Lun İmparatorluğu başka bir evrende yer alıyor. Danny Rand‘in babası dünyaya sürgüne yollanır ve dünyada Heather isimli bir kadınla tanışır ve evliliklerinden Danny doğar. Ama babası ihanete uğrar ve Danny K’un Luna döner. Orada eğitim alan ve daha sonra bir ejderhayı öldürmeyi başaran Danny Iron Fist gücüne layık görülür ve dünyaya döner. İntikamını almak için.

The Defenders 1. Sezon Teaser ve Trailerı