Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi

Dijital içerik platformu Netflix, günün en çok izlenen yapımlarını listeleyerek, kullanıcılara izleyeceği içeriği seçmek için biraz daha kolaylık sağlıyor. Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi için zirvede değişen bir şey olmadı fakat listeye yeni dahil olan ve sıralaması değişen içerikler var.

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi! Listenin yeni üyesi ‘Freud’

Karakomik Filmler, listede ilk sıradaki yerini korumayı başardı. Bununla birlikte 7. Koğuştaki Mucize sıralamada gerileme yaşarken, günün en çok izlenen yapımları arasına giren yeni içerik Freud ise dikkat çekiyor. İşte Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi…

1- Karakomik Filmler

Listenin zirvesinde Cem Yılmaz‘ın yeni işlerinden biri olan Karakomik Filmler yer aldı. Bu filmde, acıyı ve komediyi sentezlemeyi amaçlayan Yılmaz, gişede de 13.389.709,00 TL hasılat elde etmişti. Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz filmlerinin olmazsa olmaz oyuncuları olan Zafer Algöz ve Ozan Güven yer alıyor fakat bu kez kadroda Necip Memili ve Cem Davran gibi farklı isimler de var.

2 – Freud

Dizi tahmin edilebileceği üzere, psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud‘u merkezine alıyor. 19. yüzyılda Viyana‘da, adını duyurmaya istekli ve başarıya aç bir genç olan Freud, kanlı bir gizemi çözmek için bir medyum ve bir dedektifle birlikte çalışıyor. Platformun, suç ve drama türünde sınıflandırdığı bu yapım, günün en çok izlenen 2. içeriği olmayı başardı. Öte yandan dizi 8 bölümden oluşuyor ve bir bölümün ortalama süresi yaklaşık bir saat oluyor.

3 – The Platform

Netflix Orijinal yapımı olan, şiddet ve gerilimin olduğu The Platform listede 3. sırayı aldı. Farklı bir konu üzerinden ilerleyen filmde, üst kattakilerin alt kattakilere göre daha iyi beslendiği bir hapishanede, bu sistemi düzeltmeye çalışan bir adamı izliyoruz. Yapımda, ciddi bir toplum eleştirisi gözlemleyebilirsiniz. Filmin süresi ise 1 saat 34 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

4 – 7. Koğuştaki Mucize

Geçtiğimiz günlerde listenin 2. sırasında yer alan film, bugün 4. sıraya geriliyor. Aras Bulut İynemli‘nin baş rolünde yer aldığı filmin konusunun merkezinde, 1983 yılında sıkı yönetim döneminde, bir komutanın çocuğunu öldürmekten tutuklanıp idam cezasına mahkum edilen ve kızından ayrı kalan zihinsel engelli bir baba var. Yapımda, babanın masumiyetini kanıtlama sürecini izliyoruz. Film beyaz perdede yüksek başarı elde etti ve hasılatı 82.375.935,00 TL oldu.

 – Elite

Netflix’in gençlik dizileri türünde konumlandırdığı Elite de Türkiye’de bugünün en çok izlenen 5. içeriği oldu. Dizi, geçtiğimiz günlerde 4. sıradaydı ve 1 sıra geriledi. İşçi sınıfından üç genç, özel bir okula kaydoluyor ve zengin öğrencilerle sorunlar yaşıyorlar. Bu durum ise bir cinayete yol açıyor…

6 – Hakan: Muhafız

Türk yapımı ilk Netflix Orijinal içeriği olan Hakan: Muhafız, ilk iki sezonuyla beklentileri karşılayamamış ve olumsuz tepkilerle karşılaşmıştı. Dizinin yakın zamanda yayınlanan 3. sezonu ise ilk iki sezona nispeten biraz daha hareketli geçiyor. Dizi bir noktaya kadar listenin zirvesinde konumlanırken, şu anda 6. sırada yer alıyor.

7 – La Casa De Papel

Listenin 7. sırasında karşımıza çıkan La Casa De Papel, sosyal medyada da hakkında çok konuşulan ve oldukça popüler olan bir yapım. Dizi, geçtiğimiz günlerde listenin 9. sırasında konumlanıyordu, şu an ise 7. sıraya çıkmayı başardı.

8 – Toy Boy

Sevgilisinin kocasını öldürme suçundan dolayı hapse giren striptizci, yeniden yargılanmak için serbest kalır ve sevgilisinin bu suçu kendi üstüne attığını kanıtlamaya çalışır. İlginç bir konu ele alan Toy Boy, bir süredir listedeki konumunda bir değişim yaşamadı ve yine 8. sırada yer alıyor.

9 – Addicted

Mutlu bir aile yaşamına ve iyi bir kariyere sahip olan Zoe isimli karakterin, başka erkeklerle birlikte olmasıyla bu düzen bozuluyor. Platformu +18 içeriklerinden biri olan Addicted listenin 7. sırasında yer alıyordu fakat 2 sıra gerileyerek 9. sırada konumlandı.

10 – Pandemic

Corona virüs pandemisiyle mücadele ettiğimiz bugünlerde, Pandemic adlı belgesel dizisinin listede kendine yer bulması tesadüf gibi durmuyor. Geçtiğimiz günlerde 6. sırada konumlanan yapım, gerileme yaşayarak 10. sırada yer aldı. Bu belgesel dizisinde, influenzaya karşı verilen savaş konu alınırken, küresel bir salgını engelleme çabaları gösteriliyor.