Netflix’in Sevilen Dizisi Sex Education 3. Sezon Onayı çıktı

İlk iki sezonuyla büyük beğeni toplayan, başrollerinde Gillian Anderson ve Asa Butterfield’ın yer aldığı Netflix dizisi Sex Education 3. Sezon onayını aldı.

İlk sezonuyla eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumlu yorumlar alan Netflix dizisi Sex Education klasik gençlik komedisinden ayrılan hikâye yapısıyla ve başarılı oyuncu performanslarıyla dizi dünyasında büyük ses getirmişti. Seks terapisti olan annesiyle birlikte yaşayan ve istemeyerek de olsa lisesindeki öğrenciler için sırlarını paylaşabilecekleri bir sex terapistine dönüşen Otis’in hikâyesini özetleyen dizi; sex, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi vb. Bir çok konuya değinmesiyle de beğeni kazanmıştı.

Laurie Nunn’ın yaratıcısı olduğu dizinin 2. Sezonu geçtiğimiz ay yayınlandı. 2. Sürem, izleyicilerden ve eleştirmenlerden farklı yorumlar aldı. Kimileri için 2. Sezon tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilirken; kimileri için de cesurca yaklaşımıyla dikkat çeken bir sezon olarak yorumlandı. Gelen olumsuz yorumlara karşın dizinin Netflix’te yüksek izlenme oranları, 3. Sezonun çekilmesine zemin hazırladı. Nitekim öyle de oldu. Deadline’ın haberine bakılırsa Sex Education, 3. Sürem onayını almayı başardı.

Sex Education’ın 3. Sezon Yayın Tarihi Henüz Netlik Kazanmadı

Dizinin 2. Sezonu, seyirciler tarafından karakterlerin hikâyesinde yeni pencereler açan ve klişeleri ters yüz eden ifadeıyla takdir gördü. Otis ve arkadaşlarının yeni maceralarına tanık olduğumuz 2. Sürem, bir yandan kız arkadaşı Ola ile olan ilişkisini ilerletmeye çalışan sadece bu mevzuda tökezledikten sonra Maeve ile bozulan ilişkisini kurtarmak için uğraşan Otis’in yaşadıklarını ele alırken; diğer bir yandan okula yeni gelen Rahim ile bir ilişkiye başlayan sadece sürem sonunda Adam’la beraber olmayı seçen Eric’in kaldığı ikilemi seyirciye yansıttı. Otobüste tacize uğrayan Aimee’nin yaşadıkları ve bu travmayla başa çıkma şekli de 2. Sezonun değindiği konular arasındaydı. Özellikle 7. Bölümde cezaya kalan kızlar, Aimee’nin bu travmasını atlatmada büyük destek oldu ve hanım dayanışmasının önemine vurgu yaptı. Otis’in babası Remi’nin dönüşü, Jean’le Jakob’un ilişkisini daha kompleks bir hâle getirirken; Otis’in, babasını farklı bir açıdan tanımasına da niçin oldu. Sürem finalinde Isaac’in yaptıkları ise Maeve-Otis ilişkisinde yeni virajlerin yaşanmasına vesile olacak benzer biçimde gözüküyor. 3. Sezonda karakterler arasındaki ilişkilerin iyi mi ilerleyeceği merak konusu.

Netflix’in YouTube hesabından yayınladığı video ise dizinin 3. Sezonunda birbirinden ilginç bir o denli da komik olaylarla karşılaşacağımızın sinyallerini veriyor. Videoda okulun geri kafalı müdürü Mr. Groff, sergi şeklinde bir yerde karakterler hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Adam ve Eric’in beraber yer aldığı resme gelen Mr. Groff, ikili arasında ilişkinin nereye evrileceğini 3. Sezonda öğreneceğimiz konusunda bize data veriyor.

Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa ve Aimee Lou Wood‘un oyuncu kadrosunda yer aldığı Sex Education’ın 3. Sezonunun gösterim tarihi hemen hemen netlik kazanmadı. Yeni sezon çekimlerinin bu yıl içinde gerçekleşeceğini düşünürsek, 3. Sezonun 2021 yılında yayınlanacağını varsayabiliriz. Yeni sürem duyurusunun yapıldığı videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

İlk iki sezonuyla büyük beğeni toplayan, başrollerinde Gillian Anderson ve Asa Butterfield’ın yer aldığı Netflix dizisi Sex Education 3. sezon onayını aldı.

İlk sezonuyla eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumlu yorumlar alan Netflix dizisi Sex Education klasik gençlik komedisinden ayrılan hikâye yapısıyla ve başarılı oyuncu performanslarıyla dizi dünyasında büyük ses getirmişti. Seks terapisti olan annesiyle birlikte yaşayan ve istemeyerek de olsa lisesindeki öğrenciler için sırlarını paylaşabilecekleri bir seks terapistine dönüşen Otis’in hikâyesini anlatan dizi; cinsellik, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi vb. pek çok konuya değinmesiyle de beğeni kazanmıştı.

Laurie Nunn’ın yaratıcısı olduğu dizinin 2. sezonu geçtiğimiz ay yayınlandı. 2. sezon, izleyicilerden ve eleştirmenlerden farklı yorumlar aldı. Kimileri için 2. sezon tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilirken; kimileri için de cesurca yaklaşımıyla dikkat çeken bir sezon olarak yorumlandı. Gelen olumsuz yorumlara rağmen dizinin Netflix’te yüksek izlenme oranları, 3. sezonun çekilmesine zemin hazırladı. Nitekim öyle de oldu. Deadline’ın haberine göre Sex Education, 3. sezon onayını almayı başardı.

 

Yazının devamı Sex Education 2. sezon ile ilgili keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içerebilir.

Dizinin 2. sezonu, izleyiciler tarafından karakterlerin hikâyesinde yeni pencereler açan ve klişeleri ters yüz eden anlatımıyla takdir gördü. Otis ve arkadaşlarının yeni maceralarına tanık olduğumuz 2. sezon, bir yandan kız arkadaşı Ola ile olan ilişkisini ilerletmeye çalışan ancak bu konuda tökezledikten sonra Maeve ile bozulan ilişkisini kurtarmak için uğraşan Otis’in yaşadıklarını ele alırken; diğer bir yandan okula yeni gelen Rahim ile bir ilişkiye başlayan ancak sezon sonunda Adam’la birlikte olmayı seçen Eric’in kaldığı ikilemi izleyiciye yansıttı. Otobüste tacize uğrayan Aimee’nin yaşadıkları ve bu travmayla başa çıkma şekli de 2. sezonun değindiği konular arasındaydı. Özellikle 7. bölümde cezaya kalan kızlar, Aimee’nin bu travmasını atlatmada büyük destek oldu ve kadın dayanışmasının önemine vurgu yaptı. Otis’in babası Remi’nin dönüşü, Jean’le Jakob’un ilişkisini daha karmaşık bir hâle getirirken; Otis’in, babasını farklı bir açıdan tanımasına da neden oldu. Sezon finalinde Isaac’in yaptıkları ise Maeve-Otis ilişkisinde yeni dönemeçlerin yaşanmasına vesile olacak gibi gözüküyor. 3. sezonda karakterler arasındaki ilişkilerin nasıl ilerleyeceği merak konusu.

Netflix’in YouTube hesabından yayınladığı video ise dizinin 3. sezonunda birbirinden ilginç bir o kadar da komik olaylarla karşılaşacağımızın sinyallerini veriyor. Videoda okulun geri kafalı müdürü Mr. Groff, sergi gibi bir yerde karakterler hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Adam ve Eric’in birlikte yer aldığı resme gelen Mr. Groff, ikili arasında ilişkinin nereye evrileceğini 3. sezonda öğreneceğimiz konusunda bize bilgi veriyor.

Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa ve Aimee Lou Wood‘un oyuncu kadrosunda yer aldığı Sex Education’ın 3. sezonunun yayın tarihi henüz netlik kazanmadı. Yeni sezon çekimlerinin bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini düşünürsek, 3. sezonun 2021 yılında yayınlanacağını varsayabiliriz. Yeni sezon duyurusunun yapıldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.