Sadece T.C. kimlik numaranız ile hemen 1000 TL ödeme alabilirsiniz! Hemen başvuru yapın!

1000 TL maddi yardım fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar T.C. kimlik numarası ile başvuru yapma olanağına sahip olmanın yanı sıra başvurularını sorgulama fırsatını da elde edebilmektedir. Pandemi Sosyal Destek Programı 3. Faz başvuruları e Devlet sistemi üzerinden alınmaya başlaması üzerine pek çok vatandaşımız merak içerisinde araştırma yapmaya başlamış bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunmasıyla birlikte;

T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi,

T.C. kimlik numarasının son hanesi “2” olanların salı,

T.C. kimlik numarasının son hanesi “4” olanların çarşamba,

T.C. kimlik numarasının son hanesi “6” olanların perşembe

T.C. kimlik numarasının son hanesi “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtmişti.

 

Ayrıca hafta sonu da başvuru yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Herhangi bir koşula bağlı olmadan başvuru işlemlerinizi hafta sonu gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda 1000 TL’lik maddi yardımı T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

Başvurular e Devlet uygulaması üzerinden gerçekleşmesinin aynı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru ekranı üzerinden yapılması ön görülmektedir. Ayrıca arama çubuğu üzerinden de erişim sağlama olanağına sahip olabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1000 TL sosyal yardım başvurusu bu zorlu süreç içerisinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşların ihtiyaçlarını ve finansmanlarına katkı sağlamak amacıyla verilmektedir. 1000 TL sosyal yardım başvurusu hane bazlı değerlendirmeye alınmaktadır. Bu doğrultuda hane içerisinden sadece 1 kişi başvuru yapma fırsatını elde edebilecektir. Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu fırsatı kaçırmama fırsatını elde edebilirsiniz.

Ayrıca pandemi sosyal yardım 1.faz ve 2. Faz yardımları başvuru imkanı sunulmadan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen şartlar doğrultusunda değerlendirmeye alınan vatandaşların belirlenmesi ile verilmiştir. Bu sefer 3. Faz da vatandaşlara başvuru yapma imkanı sunulması ile geriye kalan ihtiyaç sahiplerinin de bu fırsatı değerlendirme ön görülmektedir. 1000 TL pandemi sosyal yardım başvurularının şartları şu şekilde sıralanmış;

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.
  • Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.
  • Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.
  • Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.
  • Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar.