şişli escort

HaberFlix

DOLAR 8,0027
EURO 9,5299
ALTIN 465,147
BIST 1320,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Test Ücretlerini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı, özel kuruluşlarında isteyen vatandaşlara uygulanacak Covid-19 testinin fiyatını belirledi. Valiliklere gönderilen yazıya göre testin toplam ücreti 250 TL olacak ve bu ücretin üstünde bir fiyat talep eden sağlık kuruluşlarına işlem başlatılacak.

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Test Ücretlerini Açıkladı
23.11.2020
6
A+
A-
  

Covid-19 pandemisi nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de düzenli olarak testler yapılıyor. Bu testler devlet tarafından yapılıyor olsa da isteyen kişiler özel sağlık kuruluşlarına da başvuru yaparak koronavirüs testi yaptırabilir. Bu konuda en büyük sıkıntı ise kuruluşların sunduğu farklı fiyat politikaları oluyordu. 

Bugün Sağlık Bakanlığı, Covid-19 test ücretlerinin sınırlanması hakkında valiliklere bir yazı gönderdi. Gönderilen yazıda bu fiyat tarifesine uymayan sağlık kuruluşlarına yaptırım uygulanacağı söylendi. PT-PCR test ücretlerinin tüm sağlık kuruluşları için Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesi’nde belirlenen fiyatlarla yapılmasına karar veren Sağlık Bakanlığı, bu bedel dışında ek bir ücret talep edilmemesi gerektiğini söyledi. 

Covid-19 Test Kiti

Covid-19 testi, her şey içinde 250 TL olacak

Sağlık Bakanlığı’nın yazısına göre kişilerin talepleri üzerine yapılacak Covid-19 RT – PCR testlerinin fiyatları için düzenleme yapıldı. Testin kendisi, katma değer vergisi (KDV) ve S908116 kodlu Covid-19 izolasyon işlem bedeli dahil olmak üzere S908115 kodlu Covid-19 Reverse Transkriptaz PCR testinin ücreti 250 TL olacak.

Eğer bu testler Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan bedelin üstünde uygulanırsa PT-PCR testi için alınan fazladan ücret müşteriye geri verilecek. Bu eylemler devam ederse sağlık kuruluşunun faaliyetleri durdurulacak.

Covid-19 Test Kiti

ABD’de Covid-19 Aşılarının Uygulanmaya Başlayacağı Tarih Duyuruldu

Bakanlığın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi

“Bakanlığımızın düzenlemelerine ve Bakanlığımızca yayınlanan rehber ve algoritmalar ilgili mevzuatına aykırı uygulamaların tespit edilmesi halinde tespit edilen fiilin niteliğine göre, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesine, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve 992 Sayılı Kanunun ilgili maddelerinde öngörülen idari para cezaları ile ilgili sağlık tesisi sorumlu/mesul müdürleri hakkında gerekli idari yaptırımlar uygulanacak. RT-PCR testi için fazladan alınan ücretin iadesi sağlanacak. Aykırı uygulamaların sürdürülmesi veya tekerrürü halinde ise 992 sayılı Tahrihat ve Tahlilat Yapılan ve Masli Teamüller Aranılan Umuma Mahsus Bakteriyoloji ve Kimya Laboratuvarları Kanununun ilgili maddeleri uyarınca ilgili birimlerin faaliyetlerinin durdurulması yönünde işlem tesisi edilecek.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.