Televizyon Kanalı Gibi Yayın Yapan Netflix Direct Fransa’da Yayınlanmaya Başladı

Netflix, tıpkı televizyon kanallarında olduğu gibi daha önceden programlanmış bir içerik kanalı üzerinde çalışıyor. Netflix Direct ismi verilen bu kanal, sürekli olarak Netflix’in internet sitesi üzerinden canlı yayında olacak. Bu kanalda, Netflix tarafından önceden seçilmiş olan filmler ve diziler yayınlanıyor olacak. İçerikler, Netflix tarafından seçilecek. Kanalı izleyebilmek için bir Netflix aboneliği koşulu bulunuyor. Kanal, şu aşamada sadece Fransa’da yayın yapıyor. 5 Kasım günü Fransa’nın belirli yerlerinde yayınına başlayan Netflix Direct, Aralık ayında Fransa içerisinde daha fazla lokasyonda yayınlacak.

 

Netflix Direct neden sadece Fransa’da bulunuyor?

Netflix Direct ismi verilen ve sadece Netflix aboneleri tarafından erişilebilen yeni kanalda Netflix’in kütüphanesine Fransa’dan, ABD’den ve diğer ülkelerden eklenen filmler ve diziler canlı bir şekilde yayınlanıyor olacak. Netflix Direct’in henüz sadece Fransa’da yayınlanmaya başlamasının arkasında mantıklı bir sebep yatıyor. Netflix Fransa, Fransa’daki birçok izleyicinin; ne izleyeceğini seçmek yerine zaten daha önce seçilmiş ve bu sırada yayınlanan bir şeyi seyretmeye daha meyilli olduğunu açıkladı.

 

Daha önce Netflix, “Shuffle” özelliği getirmişti. Bu özellik, seveceğinizi düşündüğü filmleri ve dizileri sizin için rastgele olarak oynatıyordu. Netflix Direct, bundan farklı olarak bir televizyon kanalı gibi işliyor. Yayını izleyen herkes, aynı anda aynı filmi/diziyi izliyor olacak.

Bu özelliğin diğer ülkelerde çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Netflix Direct, şu an için deney aşamasında.