Temel İhtiyaç Kredisinde 10 bin TL kredi başvurusu yapana neden 3 bin TL

10 bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi sonuçları açıklanmaya başlandı. Açıklanan başvurular sonrası kafaları karıştıran bir soru gündeme geldi. Temel İhtiyaç Kredisinde 10 bin TL kredi başvurusu yapana neden 3 bin TL yatıyor? İşte bu sorunun yanıtı ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında bankalar vatandaşlar destek paketleri hazırladı. Kamu bankaları hazırladıkları destek paketlerinin için 10 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatını vatandaşlara sunuyor.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi adı altında verilen kredilerin başvurularına ilgi büyük oldu. Vatandaşlar başvuruların ne zaman sonuçlanacağını merakla bekliyordu. Başvuru sonuçları yavaş yavaş açıklanmaya başlandı.

10 bin TL kredi başvurusu yapana neden 3 bin TL veriliyor

10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği Kredileri açıklanmaya başlandı. Başvuru sonuçlarının ardından ödemeler hesaplara yatıyor. Kredi ödemelerinin hesaplara yatmasıyla birlikte kafalar iyice karıştı.

Milyonlarca başvuru

3 kamu bankası Ziraat, Vakıf ve Halkbank’ın verdiği 10 bin TL Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları Nisan başında başlamıştı. Başvuru sonuçları açıklanmaya başladı.

3 bin TL sürprizi

3 kamu bankası tarafından verilen ihtiyaç kredisinde vatandaşlara 5.000, 7.500 ve 10.000 TL gibi farklı kredi seçenekleri sunuluyor. Başvurularını yapan vatandaşlar hesaplarına 3 bin TL yattığını gördü. Bu gelişmeyle birlikte kafalar karıştı. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak yaşanan yoğunluğun ardından açıklama yapılması bekleniyor.