Türkiye İş Kurumu açıkladı. 17 bin personel alımı yapılacak.

13 Nisan 2020 tarihi itibari ile İŞKUR, kamu kurumlarında memur-işçi ve özel sektör şirket bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 17 bin personel alımı yapacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), kendi resmi internet sayfası iskur.gov.tr adresinden yeni iş ilanları yayınlamaya devam ediyor.
İŞKUR’un personel alımı ile ilgili yayınladığı ilanlara göre, 44 şehirde işçi-memur alımı yapılacak olup, hangi mesleklerden ve hangi okur düzeylerden personel alımı yapılacağı internet sayfasında ayrıntılı şekilde verilmiştir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Koronavirüs salgını nedeniyle iş başvuruları yüz yüze değil, sadece İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılacak. İŞKUR üzerinden yayınlanan kamu veya özel sektör iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Kayıtlı olan herkes e-devlet üzerinden, yayınlanan tüm iş ilanlarına online başvuru yapabilir ve başvuru takibini online olarak yine e-devlet üzerinden takip edebilir. Aşağıdaki link üzerinden hangi mesleklerden kaç personel alımı yapıldığını öğrenebilirsiniz.