Twitter, Facebook başkanlık hesaplarını Göreve Başlama Gününde Joe Biden’a aktaracak

Şirket, Politico’ya verdiği demeçte , Twitter’ın @ POTUS hesabını, Açılış Günü’nde yemin ettiğinde seçilen Başkan Joe Biden’a aktaracağını söyledi . Twitter, Başkan Donald Trump kabul etmemiş olsa bile hesabı Biden’a aktaracak – ki bu ayın başlarında Biden için geniş çapta çağrıda bulunulmasına rağmen bunu hala yapmadı.

Bir Twitter sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, “Twitter, 20 Ocak 2021’de Beyaz Saray kurumsal Twitter hesaplarının geçişini desteklemeye aktif olarak hazırlanıyor” dedi . “2017’de başkanlık geçişinde yaptığımız gibi, bu süreç Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi ile yakın istişare içinde yapılıyor.”

@Whitehouse, @VP ve @FLOTUS dahil olmak üzere diğer başkanlık hesapları, yanı olarak taşınacak Siyasi raporlar. Tüm hesaplardaki mevcut içerik aktarımdan önce arşivlenecek ( merak ediyorsanız burada Barack Obama’nın @ POTUS arşivi var ) ve hesaplar sıfır tweet gösterecek şekilde sıfırlanacak.

Trump, Biden’in açılışından sonra kişisel hesabı @realDonaldTrump’ı kontrol etmeye devam edecek, ancak hesap, Trump’ın dünya lideri statüsü nedeniyle aldığı özel korumaları kaybedecek – bu da kullanıcıların çoğunluğuyla aynı kurallara tabi olacağı anlamına geliyor. platformda.

Facebook , Cumartesi günü Reuters’e , platformundaki resmi POTUS hesabını da gelen yönetime aktaracağını söyledi . Şirket, “2017 yılında, Facebook ve Instagram hesaplarının geçişinin 20 Ocak’ta sorunsuz olduğundan emin olmak için hem Obama Yönetimi hem de gelecek Trump Yönetimi ile birlikte çalıştık ve aynısını burada da yapmayı umuyoruz” dedi.

Güncelleme 21 Kasım 16:40 ET : Facebook’un POTUS hesabını aktaracağına dair bilgi ekler.

Düzeltme : Başlangıçta bir cümleyle Twitter’ın yorum talebine yanıt vermediğini söylemiştik, ancak cevaplamıştı. Hatadan dolayı üzgünüz.